Coraz więcej osób poszukuje specjalistów wykonujących zdjęcia reklamowe. Przede wszystkim fotografowie potrzebni są do tworzenia plakatów, billboardów, a także innych nośników. Specjaliści muszą wykonywać zdjęcia żywności, która będzie kusić kolorami, intensywnością. Fachowców od zdjęć reklamowych znajdziemy pod adresem advertstudio.eu/reklamowe.

Specyfika zdjęć reklamowych

i. Podstawowym zadaniem zdjęcia reklamowego jest trafienie w gusta klientów.

ii. Fotografia ma zachęcać do zakupu produktu, żywności, czy ubrania.

iii. Szczególnie popularne są zdjęcia na portale aukcyjne. Muszą być one wykonane jak najbardziej minimalistycznie. Nie chodzi o stworzenie dzieła sztuki, tylko o odpowiednie przedstawienie oferty. iv. Produkt musi wyglądać tak jakim jest w rzeczywistości. Nie należy w żaden sposób niczego upiększać.

Zdjęcia na portale aukcyjne

Planując wykonanie zdjęć na portale aukcyjne przede wszystkim powinniśmy zadbać o białe tło. To uniwersalny kolor dla tego rodzaju fotografii. Jeżeli chodzi o miejsce usytuowania przedmiotu, to jeżeli jest to mały element można go ustawić na przeźroczystej szybkie. W szybie pojawi się odbicie, które dodatkowo zwiększy atrakcyjność zdjęcia.

Oświetlenie zdjęcia musi być na tyle silne, aby wszystko można było dokładnie zobaczyć. Warto także zdjęcia urozmaicać, na przykład stosując stosując nie tylko białe jednolite tło.

Tomasz, specjalista do spraw reklamy:Poszukując dobrego fotografa zdjęć reklamowych ważne są dla mnie przede wszystkim takie cechy jak kreatywność i zaangażowanie. Osoba wykonująca zdjęcia produktów musi znać się na swoje pracy. Kwestie techniczne także są bardzo ważne, ale im ciekawsze zdjęcie, tym większą przyciąga uwagę, a na tym przecież zależy producentom produktu. Reklama oczywiście musi być perfekcyjnie wykonana, oprócz samego zdjęcia jest opis, a także inne dodatki, ale jeżeli zdjęcie jest wykonane dobrze, to samo się może obronić i stanowi niewątpliwy atut. Fotograf reklamowy nie musi oczywiście rzucać pomysłami z rękawa, ale powinien interesować się panującymi trendami, a także orientować w tym czego pragną klienci”.

Sprzęt do fotografii reklamowej

a) Podobnie jak w innych postaciach fotografii, tak również w fotografii reklamowej niezwykle ważny jest odpowiednie sprzęt. Specjalista może wykonywać zdjęcia z bliska, ale także z dużej odległości. Wszystko zależy od koncepcji danego produktu.

b) Jeżeli chcemy, aby wszystko wyszło nienagannie technicznie, to musimy operować kilkoma obiektywami, lampą błyskową, a także innymi narzędziami.

c) Dobrze również jeżeli orientujemy się na obróbce cyfrowej zdjęć. W ten sposób możemy niektóre mankamenty uzyskanych fotografii poprawić na komputerze. Sprzęt do fotografii reklamowej oczywiście nie zastąpi dobrego specjalisty, ale może mu zasadniczo pomóc w osiągnięciu właściwego efektu.

Przykłady fotografii reklamowej

Fotografia reklamowa to oczywiście zdjęcia na portale aukcyjne, a także te które wykonuje się na potrzeby sklepów z żywnością. Ale należy zdawać sobie sprawę, że wśród fotografii reklamowej znajdują się także portrety. Przede wszystkim chodzi o reklamy marek odzieżowych. Mogą to być garnitury, czy też stroje na co dzień. Zdjęcia reklamowe to także pejzaże i krajobrazy. Jeżeli chcemy zachęcić klientów do zakupu sprzętu koniecznego do uprawiania turystyki, to właśnie fotografie gór, czy jezior moją ich do tego skłonić. Niezwykle ciekawa jest także fotografia związana z reklamą produktów sportowych. Mogą to być zarówno zdjęcia w postaci portretów, sylwetki wysportowanych osób, ale także ujęcia związane ze ścieżkami leśnymi, po których można poruszać się rowerem, czy też biegając.