Często mnie przeraża ignorancja niektórych właścicieli sklepów tak zwanych specjalistycznych np. oferujących drukarki 3D. Sklep taki nie potrzebuje marketingu i promocji – przynajmniej tak myślą niektórzy właściciele takich firm. Jednocześnie prawda jest taka, że solveere.pl i inne topowe sklepy z drukarkami 3D (dotyczy to również innych „Specjalistycznych” branż) wydają wiele pieniędzy na marketing.

 

 

Nie ma znaczenia, czy prowadzisz sklep z drukarkami 3D, czy też sprzedajesz garnki, lub zabawki dla dzieci – zawsze potrzebujesz nowych klientów. A Ci nie spadają z nieba. Sam fakt, że jakiś produkt określimy mianem specjalistycznego nie sprawia, że ludzie będą przekopywać cały internet, żeby znaleźć twoją stronę.

 

Sklep z drukarkami 3d powinien mieć dobry marketing - twierdzą specjaliści.
Sklep z drukarkami 3d powinien mieć dobry marketing.

 

 
Tak nigdy nie było i nigdy nie będzie! Jeżeli otwierasz sklep z drukarkami 3D, to musisz zadbać o swój marketing tak samo mocno jak każdy inny sklep i każda inna firma. A często działając w takich niszowych branżach musisz jeszcze mocniej na niego postawić. Jednocześnie tego typu nisze dają Ci często świetną okazję na sukces, bo wielu właścicieli firm w tych branżach o tym zapomina.