Popularność oraz siła przebicia internetowych i cyfrowych form reklamy zaskakuje nierzadko nawet osoby pracujące w branży marketingowej. W ciągu ostatnich lat staliśmy się świadkami wielkiego rozwoju tego typu form promocji produktów oraz usług. Czy to jednak oznacza, że tradycyjne, znane nam od wielu lat formy reklamy całkowicie odchodzą do lamusa? Oczywiście, że nie. Dowodem na to jest powstawanie coraz ciekawszych oraz bardziej efektownych kampanii reklamowych, wykorzystujących przede wszystkim dobrze nam znane nośniki.

Telewizyjne reklamy z gwiazdami wciąż wzbudzają zainteresowanie.

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez oglądania telewizji, a telewizor to urządzenie, które wydaje się być podstawowym wyposażeniem wielu domów. Nie dziwi więc fakt, że agencje reklamowe nie ustają w szukaniu pomysłów na tworzenie jak najbardziej zapamiętywalnych, oraz wpływających na decyzje widzów spotów reklamowych. Do części z nich angażowane są osoby popularne – „znana twarz” wciąż bowiem wzbudza zainteresowanie oraz zaufanie wśród odbiorców.

Co ciekawe, w spotach wyświetlanych w telewizji coraz częściej pojawiają się gwiazdy „wylansowane” w internecie, na przykład na portalu YouTube. Taka tendencja najlepiej pokazuje przenikanie się reklam „tradycyjnych” ze światem nowoczesnych mediów.

Fotografie reklamowe nierzadko pretendują do miana sztuki.

Kiedy jedną z części materiału promocyjnego jest dobre zdjęcie, istnieje spore prawdopodobieństwo lepszego zapamiętania konkretnego produktu. O tym, że reklamy w formie graficznej wciąż są niezwykle popularne, można się przekonać spacerując po dowolnym większym mieście, gdzie z łatwością można trafić na imponujące billboardy reklamowe.

Również czasopisma pełne są zdjęć promocyjnych, z których część stoi na naprawdę wysokim poziomie, zarówno technicznym jak i artystycznym. Do sesji reklamowych wielu marek są bowiem często zatrudniani nie tylko profesjonalni modele czy gwiazdy, ale również najlepsi fotograficy.

Spójny wizerunek graficzny marki ma duży wpływ na jej sprzedaż i popularność.

Nie można również zapominać o tym, że na marketingową siłę danego produktu czy całej marki olbrzymi wpływ ma ich dopracowany wizerunek. Atrakcyjne, pomysłowe logo czy działający na podświadomość dobór kolorów wykorzystywany w materiałach promocyjnych są sprawami niezwykle istotnymi. Ich odpowiednim przygotowanie zleca się zwykle profesjonalnym agencjom, takim jak na przykład ta –  advertstudio.eu/reklama, które zadbają o spójność całego graficznego wizerunku promowanego produktu, firmy czy usługi.

Reklamy radiowe bywają irytujące, są jednak dosyć skuteczne.

Wielu słuchaczy radia narzeka, że emitowane w najpopularniejszych stacjach reklamy są zwyczajnie irytujące. Jednak ich działanie na podświadomość słuchaczy wydaje się być udowodniona. Produkt o którym konsument mimowolnie słyszy co najmniej kilka razy w ciągu dnia, może zostać przez niego chętniej wybrany, niż ten z którym nigdy wcześniej się nie zetknął.