Nie każda ulotka reklamowa pozwoli firmie na zwiększenie zysków. Jedne pomysły są bardziej skuteczne od innych. Jak sprawić, by nasza ulotka została zauważona wiedzą specjaliści z tej strony advertstudio.eu. Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, by ulotka nie trafiła od razu do kosza.

Oto prosty poradnik jak sprawić, by nasze ulotki były skuteczne:

a)Przyciągnij uwagę! Kluczowe są zastosowane kolory i kompozycja istotnych elementów. Na stronie głównej (awersie) elementem najbardziej rzucającym się w oczy powinien być nagłówek – nie powinno być tekstu reklamowego. Musisz zadbać więc o odpowiednio wyważony projekt.

b)Wzbudź zainteresowanie! Musisz wyróżnić swoją ulotkę spośród wszystkich innych, ale pamiętaj że najważniejsze jest zainteresowanie potencjalnego klienta. Istotne jest sformułowanie jasnych, krótkich i przejrzystych tekstów. Spośród informacji o produkcie wybierz jedynie te najbardziej istotne z punktu widzenia konsumenta.

c)Daj się namierzyć! Przedstaw jak najwięcej sposobów na skontaktowanie się z tobą. Na dobrej ulotce powinien znaleźć się nie tylko adres siedziby firmy i numer telefonu, ale również adres e-mail, czy nazwa profilu w popularnych serwisach społecznościowych.