Polski rynek reklamy online

Reklama internetowa staje się coraz potężniejszym narzędziem marketingowy, rynek reklamy online w naszym kraju i na świecie stale rośnie, według prognoz w nadchodzącym 2017 roku, wydatki na reklamę internetową w Polsce mają wzrosnąć o 12%. Do dyspozycji marketerów w zakresie promowania produktów przez internet pozostaje szereg różnorodnych narzędzie.

Jak dowodzą badania prawie 30% marketingowców budując strategie reklamowe ogromną uwagę przywiązuje do audience targeting, czyli wykorzystywaniu danych o zachowaniach konsumentów w internecie, które pozwalają na spersonalizowany przekaz reklamowy.

Zaskakujący dla wielu specjalistów jest ciągły wzrost wydatków na reklamę display’owo. Ta forma reklamy graficznej cieszy się coraz większą popularnością, a wydatki na nią stale rosną.

Reklama internetowa jest stosunkowo tanią formą dotarcia do szerokiego grona odbiorców, pozwala na dużą swobodę przekazu i angażuje różnorodne zmysły. Często również daje możliwość interakcji z użytkownikiem, a to znacznie zwiększa jej efektywność.