Dobra reklama to taka, która nie tylko sprzedaje produkt, ale również zapada w pamięci odbiorców. Istnieją reklamy, które stały się niemal kultowe, pozostały w pamięci a ich slogany weszły na stałe do języka.

Świeżym przykładem może być reklama Plusa, który do swoich spotów zatrudnił polskich siatkarzy. Ich zwrot: „brawo Ty” i odpowiedź „brawo ja” na stałe zapisały się już w powszechnej mowie i są często wykorzystywane. Czy będzie to kultowa reklama? Trudno przewidzieć, obecnie jednak „brawo Ja” nadal pozostaje w obiegu.

„Oooo Beco” pamiętacie tą reklamę prawda? Kobieta w ciąży i jej nocne zachcianki, które cierpliwy i bardzo zmęczony mąż sumiennie spełnia, a wszystko dzięki lodówce „Beco”.

„Żubr występuję w puszczy” reklamy piwa z reguły są spektakularne i zapadające w pamięć, ale wykorzystanie w reklamie żubra, symbolu puszczy białowieskiej, a przy tym bohatera blisko natury i silnego, króla lasu – jakże nie kochać Żubra za jego żubra.

Snickersa „Głodny nie jesteś sobą” reklama, która nadal ukazuje się w różnych swoich odsłonach, biorą w nich udział znane i lubiane gwiazdy, a batonik służy poprawie humoru i dostarcza energii.

Źródło zdjęcia: www.wirtualnemedia.pl