Bagiński, nauka angielskiego i Eskimos, czyli Allegro zdobywa internet

Ostatnio ciągle głośno jest o reklamach Allegro, każda ich kolejna produkcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem Internautów, a filmiki chociaż w większości są to reklamy, przekazywane są viralowo w mediach społecznościowych. Reklama tak dobra, że choć nie ukrywa tego, że jest reklamą i tak podawana jest w świata.

Wszystko zaczęło się od Eskimosa

Reklama, w której Eskimos łowi zimowe opony w przeręblu była pierwszym spotem Allegro, o którym zrobiło się głośno. Zabawna forma i egzotyka tego filmiku zainteresowała licznych odbiorców.

Bagiński i Legendy Polskie

Nie jest to klasyczna reklama, bowiem w zasadzie jedynie w tytule filmów pojawia się Allegro, jest to więc przede wszystkim sposób na budowanie wizerunku, Allegro jako przywiązanego do tradycji polskich i zainteresowanego kulturą. Niezwykle ciekawy projekt, w którym bierze udział znany polski reżyser – Tomasz Bagiński, który przedstawia widzą uwspółcześnione wersje znanych nadwiślańskich legend i podań. Filmy trwają około 20 minut i zrealizowane są na poziomie Hollywoodzkich superprodukcji.

Nauka angielskiego na święta

Reklama jest doskonałym przykładem storytellingu, zobaczymy w niej starszego pana, który postanawia poznać język angielski, którego pilnie się uczy. Naturalnie ów kurs zakupił na Allegro. Przepełniona ciepłem i przez to zajmująca polska reklama rozprzestrzenia się viralowo i stała się popularnie nie tylko w naszym kraju, ale również zagranicą.