Dla wielu osób jedyną słuszną strategią pozycjonowania jest strategia „white hat”, czyli teoretycznie najbardziej bezpieczne metody pozycjonowania.

Dlatego www.mkgroup.pl i inne firmy skupiają się przede wszystkim na takim typie pozycjonowania. Jednak czy aby na pewno strategia black hat jest zła?

 

  • Przede wszystkim najważniejszą rolę odgrywasz tutaj klient i jego oczekiwania. Strategie z worka „black” należą do grupy bardziej ryzykownych. Pozycjonowanie się za ich pomocą wiąże się z wysokim ryzykiem ukarania przez Google. A przez to twoja strona szybko zostanie zapomniana przez wyszukiwarkę i strącona głęboko w dół.
  • Jednak jeżeli komuś zależy na szybkim zdobyciu wysokich pozycji i potem nie interesują go inne rezultaty to wtedy jak najbardziej taki rodzaj pozycjonowania ma dla niego sens.

 

Osobiście podsumowałbym to w ten sposób – w większości przypadków pozycjonując swoje strony internetowe lepiej postawić na rezultaty i efekty długoterminowe. Jednak jeżeli jest to część przemyślanej strategii to jak najbardziej tak zwane techniki „black hat” mają sens i mogą spełniać twoje oczekiwania. Tylko warunek jest jeden – ma to być przemyślana strategia, a nie liczenie na szybki zysk.