Koniec roku, to zawsze czas podsumowań i refleksji nad mijającym rokiem. Dziś postanowiłem przedstawić subiektywną listę najlepszych reklam 2016 roku. Opowiem co mnie w nich zachwyciło i dlaczego uważam, że zasługują na wyróżnienie.

  1. Mini Coke reklama mini coke została zaprezentowana na finałach Super Bowle w USA, jest to spot, w którym wzięły udział postacie znane i obecne w popkulturze za sprawą wydawnictwa komiksów i filmów Marvel’a. W reklamie mini Coke zobaczymy Hulka i Ant-Mana. Jest to doskonałe odniesienie do popkultury oraz użycie znanych i lubianych postaci do promowania hasła, że Coca – Cola to napój dla małych i dużych superbohaterów. Jako fan Marvel’a mam do tej reklamy niebywały sentyment.

  2. Yes!tem kobietą – tampony o.bta reklama okazał się cieszyć ogromną popularnością zwłaszcza na YouTubie, została również nagrodzona polską nagrodą Effie. Kampania polegała na przekonaniu młodych dziewczyn, że stosowanie tamponów nawet w młodym wieku jest dobrym i wygodnym rozwiązaniem.