Nowo powstała firma musi wykorzystać wszystkie możliwe kanały promocji. Tylko w ten sposób może liczyć na to, że zostanie zauważona na rynku i jej oferta trafi do konkretnej grupy targetowej. Po złożeniu wniosku o założenie działalności gospodarczej musimy zająć się także strategią marketingową.

 

 

Etapy promocji firmy

 

W pierwszej kolejności należy zdecydować się na odpowiednią nazwę firmy. Stworzenie identyfikacji wizualnej w znacznym stopniu poprawi konkurencyjność przedsiębiorstwa. Zarówno nazwa marki jak i logo powinno tworzyć ze sobą spójną całość. Na tym etapie konieczne jest między innymi zaprojektowanie logo, szyldu czy wizytówek.

 

Następnym etapem jest zaprojektowanie strony internetowej i zlecenie usług pozycjonowania. Specjaliści od Seo dobrze wiedza, jakie kroki podjąć aby strona osiągała jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

 

Tradycyjne środki reklamowe

 

Nie tylko kampania internetowa może wpłynąć na promocję firmy. Również tradycyjne formy marketingu przynoszą wymierne efekty. Nie zaszkodzi więc zaprojektować i wydrukować oryginalne wizytówki czy ulotki reklamowe.