Rynek produktów i usług jest bardzo zróżnicowany, zarówno ze względu na branże, jak i ofertę poszczególnych firm. Jedne z nich działają lokalnie inne regionalnie, jeszcze inne ogólnokrajowo, a są także firmy, które swym zasięgiem obejmują całe kontynenty czy cały glob. W zależności do rozmiarów firmy oraz branży w jakiej ona działa oraz od oferty jaką proponuje, należy odpowiednio dobrać narzędzia marketingowe służące jej promocji.

 

 

Można spotkać zarówno narzędzia, które niemal na każdym szczeblu świetnie się sprawdzą, są jednak również takie, które powinny być stosowane jedynie do firm o określonym zasięgu. Trudno bowiem oczekiwać, że globalna korporacja będzie rozdawała ulotki dotyczące jej usług, z drugiej jednak strony rozmieszczenie w dużych miastach w wielu krajach billboardów mówiących o nowym produkcie może okazać się dobrym pomysłem. Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę planując działania marketingowe, oto przykłady narzędzi, które mogą pomóc firmie w przebiciu się ze swoimi usługami na lokalnym rynku.

 

 

 

Billboardy to potęga

 

Jak pokazują badania billboardy to jedno z najefektywniejszych narzędzi marketingowych. Najwięcej odbiorców zwraca nie nie uwagę i informacje na nich zawarte, najdłużej zostają w pamięci osób, które widziały billboard. Mając tego świadomość, warto w lokalnej firmie pomyśleć nad odpowiednim billboardem promującym jej usługi.

Należy pamiętać, że powinien on być umieszczony w strategicznym miejscu, przez które codziennie przewija się dużo osób, powinny zawierać również jedynie najważniejsze informacje, sposób kontaktu lub w przypadku różnego rodzaju lokali, usług kosmetycznych czy fryzjerskich – adres salonu.

 

W billboardach liczy się przede wszystkim grafika, powinna ona być elegancka i estetyczna, musi zwracać uwagę klienta, ale też być związana z prowadzoną przez firmę działalnością. Grafika niezwiązana z branżą może sprawić, że klienci zaczną w niewłaściwy sposób kojarzyć firmę z zupełnie inną branżą lub poczują się zdegustowanie – co ma najczęściej miejsce w przypadku, gdy firmy próbują przykuć uwagę nagościom czy skojarzeniami seksualnymi.

 

 

Szyld i nazwa firmy dobrze widoczne

 

Elementem, o którym żadna firma nie powinna zapomnieć jest odpowiedni szyld, oklejona witryna czy nazwa wykonana z liter przestrzennych (tego typu elementy można zamówić w firmie – studiok22.pl/home/). Należy bowiem zadbać, aby klient, który poszukuje podobnych usług w okolicy wiedział, że właśnie w tym miejscu może je otrzymać. Taka jest przede wszystkim istota posiadania szyldu czy nazwy nad siedzibą. Jest to także element kreowania wizerunku – skąd klienci mają wiedzieć jak nazywa się firma, jeśli nad jej siedzibą nie ma nazwy, która wskazywałaby na to czym się firma zajmuje? Nie chcąc popełnić tego błędu należy zadbać o widoczność tych elementów, które pozwolą klientowi jasno zidentyfikować daną firmę. Są to też elementy, które rzucają się w oczy, a więc zwiększają szansę, że klient zapamięta firmę.