Jeżeli chcesz pracować jako tłumacz przysięgły i mieć własną firmę, to musisz tak naprawdę nastawić się na dużą ilość pracy. Zanim osiągniesz sukces taki jak Interpreti.pl , to będziesz musiał pokonać wiele problemów i przeszkód. Bardzo często tłumacze przysięgli nie zdają sobie sprawy z tego jak ważną rolę w ich firmie odgrywa marketing. To bardzo często on decyduje o tym ile klientów ma tłumacz przysięgły, a to bezpośrednio przekłada się na to ile on będzie zarabiał.

 

Oczywiście nie każdy tłumacz przysięgły musi korzystać ze wszystkich tych narzędzi.

Zastanówmy się na co powinien on zwrócić uwagę przy prowadzeniu działań marketingowych:

 

Rodzaj usługi Koszty miesięcznie z nią związane
Pozycjonowanie Co najmniej 300 zł
Prowadzenie bloga ok. 160 zł
Reklama na Facebooku 500 zł
Reklama Google Adwords 1000 zł
Marketing szeptany 600 zł
Prowadzenie kanału na YouTube 150 zł
Lista mailingowa 100 zł

 

Oczywiście nie każdy tłumacz przysięgły musi korzystać ze wszystkich tych narzędzi i technik promocji w sieci. Jednak bardzo często im więcej narzędzi wykorzysta tym więcej będzie miał klientów. Działania takie jak prowadzenie bloga, czy też kanału na YouTube mogą być darmowe. Jednocześnie wtedy trzeba poświęcić czas na ich prowadzenie.

 

Dlatego też wiele tłumaczy przysięgłych zleca prowadzenie blogów. Dzięki temu sami mogą skupić się na wykonywaniu tłumaczeń, natomiast marketing wykonują dla nich zewnętrzne firmy. Jedno jest pewne – jeżeli jesteś, lub planujesz zostać tłumaczem przysięgłym inwestuj w swój marketing.