Posiadanie strony internetowej jest dziś absolutnym wyznacznikiem sukcesu danego przedsiębiorstwa. Liczby nie kłamią. W ostatnim czasie to właśnie sprzedaż internetowa odnotowała coraz większe zyski. Z tego powodu wiele firm stawia tak duży nacisk na zaprojektowanie jakościowej strony www. W celu utrzymania stałej kontroli konieczne okazuje się również analizowanie poszczególnych statystyk. Dzięki narzędziom takim jak Google Analytics proces ten jest znacznie bardziej przystępny.

 

 

W celu uzyskania dostępu do tego narzędzia wystarczy tworząc konto w usłudze, dodać kod implementacyjny do strony internetowej.

 

 

Korzyści dostępu do statystyk to:

 

Możliwość analizowania ruchu na stronie internetowej. W tym konkretnych etapów jak na przykład zaangażowanie użytkowników, średni czas spędzony na stronie oraz średnią ilość przeglądanych stron podczas jednej wizyty.

 

Dzięki rozbudowanemu modułowi Google Analytics możemy także odczytać informacje na temat liczby użytkowników pochodzących z ruchu Google AdWords. Dotyczy to także analizy użytkowników przychodzących z wyników wyszukiwania, z wejść bezpośrednich czy z kanałów social media.