Marketing w dzisiejszych czasach jest jest jednym z podstawowych narzędzi każdego przedsiębiorstwa. Celem, jaki ma osiągnąć jest utrzymanie jak najlepszych relacji między firmą a klientem. W tym celu konieczne jest między innymi dokonanie wnikliwej analizy klienta, czyli jego zainteresowań i potrzeb. Odpowiedzią na oczekiwania przedsiębiorców okazuje się być email marketing, który jest stosunkowo prostym i skutecznym narzędziem w dotarciu z określonym przekazem do grupy odbiorców.

 

 

Email marketing – w kilku słowach

 

Jest to rodzaj marketingu bezpośredniego, który w celu komunikacji posługuje się pocztą elektroniczną. Do najważniejszych zadań tej formy promocji należy tworzenie i utrzymanie relacji z klientem jak i ukierunkowanie na sprzedaż swoich produktów czy usług.

 

Zalety tej formy marketingu:

 

  1. możliwość spersonalizowania przekazu
  2. niskie koszty
  3. szybkość komunikacji z klientem
  4. możliwość mierzenia skuteczności przekazu

 

Budowanie bazy danych

 

W celu pozyskania bazy adresów najprostszym sposobem jest zaproponowanie opcji zapisania się do newslettera. W przypadku prowadzenia sklepu internetowego dobrym pomysłem jest również umieszczenie na stronie formularza wyrażenia zgody na otrzymywanie mailingu z ofertami.