Płyty polistyrenowe to coś, bez czego trudno sobie wyobrazić nasz świat, choć często ich nie dostrzegamy. Jednak ich sprzedaż zawsze jest bardzo duża, bo bez płyt polistyrenowych nie mogłoby funkcjonować bardzo wiele dziedzin naszej rzeczywistości. Dlaczego tak jest?

Wszystko wynika z tego, jakie właściwości mają płyty polistyrenowe ( wejdź w  ten link ). Przede wszystkim polistyren to tworzywo sztuczne lekkie i bardzo łatwe do formowania, więc można z niego wykonywać nawet rzeczy o finezyjnym kształcie. Poza tym elementy polistyrenowe są bardzo trwałe, a jednocześnie płyty są tańsze od alternatywnych materiałów, na przykład szkła. Zresztą właśnie zamiast szkła najczęściej są używane. Mogą być na przykład alternatywą dla szklenia w meblach, bo płyty polistyrenowe są nie tylko tańsze, ale przy tym i bardziej trwał od szkła, więc jest to znakomity zamiennik tego materiału. Polistyrenu można używać w bardzo wielu sytuacjach, gdy zwykle pojawia się szkło, na przykład przy przezroczystych elementach drzwi wewnętrznych w mieszkaniu.

Jest to też idealne tworzywo do wykonywania lekkich i trwałych opakowań jednorazowych oraz wielokrotnego użytku, co wykorzystuje branża kosmetyczna.