Choć call center kojarzy się często z halą, w której siedzą słabo opłacani studenci i próbują przez telefon wcisnąć nikomu niepotrzebne produkty za grube pieniądze, to przede wszystkim telefoniczna centrala jest podstawą w biznesie, gdy chcemy mieć kontakt z klientami. Dziś wszelkiego rodzaju aplikacje do kontaktu, takie jak technologie wdrażane przez https://www.alfavox.pl/alfa-recorder-rejestrator to podstawa, gdy prowadzisz na przykład sklep internetowy. Systemy call center oferowane przez zewnętrzne firmy pozwolą ci stworzyć dział kontaktu w twojej firmie i zawsze mieć łączność z klientami.

 

Systemy call center oferowane pozwolą ci stworzyć dział kontaktu w twojej firmie i zawsze mieć łączność z klientami.
Systemy call center oferowane pozwolą ci stworzyć dział kontaktu.

Dlaczego to takie ważne? Niektórzy klienci nie do końca ufają Internetowi. Dopóki nie usłyszą, że za sklepem stoi żywy człowiek, nie dokonają zakupu. Dlatego infolinia, jaką zapewniają systemy call center pozwoli ci podkręcić sprzedaż. Poza tym nawet najlepiej skonstruowana oferta na stronie internetowej nie rozwieje wszystkich wątpliwości klienta. Konsultanci obsługujący telefony powinni więc dysponować wyczerpującą wiedzą o asortymencie, regulaminie sklepu, cenach i warunkach dostawy i wszystkim tym, o co może zapytać klient.

 

Konsultanci powinni mieć też dostęp do panelu zamówień i kont, bo zawsze zdarzy się sytuacja na przykład z niedostarczoną przesyłką, źle zrealizowanym zamówieniem czy niedokonaną płatnością i trzeba będzie to wyjaśniać z klientem. Systemy call center pomogą robić to sprawnie i szybko.